Bedna plná vína

3 000,-

Kupte si bednu online

Vybrali jsme dvanáct vín – v Bedně má tak každý Mladý vinař jedno své. Když se našich vín napijete, řeknou Vám o nás víc než facebookové profily, oficiální informace nebo rozhovory. Jsou totiž taková, jací jsme my sami. Dáváme do nich kus svých osobností.

Protože nevěříme na konkurenci, ale na přátelství a vzájemnou podporu, rozhodli jsme se, že Vám každý z nás představí své oblíbené víno, které vyrobil jiný Mladý vinař. Kdo je autorem kterého textu a jejich plné znění se ovšem dozvíte pouze v dopise přiloženém do Bedny plné vína 🙂

Cuvée Leonard 2016 Dominiky Černohorské:

Pálavské vrchy, stará vinice, vydařený ročník, láska mladé vinařky, to je Cuvée Leonard, základního cuvée a premiérové víno.

Merlot 2015 Kamila Prokeše:

Plné, ovocné a kulaté víno boří mýty o tom, že na Moravě se nedá udělat červené světové úrovně.

Veltlíské zelené 2016 Libuše Vrbové

Intenzivní, kořenité až herbální víno. Pokud hledáte alternativu ke svěžím ovocným Veltlínům, kterých je všude plno, tento musíte ochutnat.

Sauvignonu blanc Na Výsluní 2016 Romana Fabiga:

Velké víno od velkého Romana, a to doslova! Aromaticky bohatý, šťavnatý Sauvignon.

Ryzlink rýnský 2016 Lukáše Kovalského:

Ryzlink vystavený na krásné aromatice, vysoké mineralitě a krystalické čistotě. Přispělo k tomu i jeho zrání na jemných kvasničných kalech.

Sylvánské zelené 2015 Jakuba Herzána:

Bohaté aroma podložené medovými tóny, které vynikají i v chuti. Sofistikovaně vyrobený Sylván, který hrdě opěvuje svoji odrůdovost doplněnou diskrétní kořenitostí.

Ryzlink rýnský VOC 2016 Reného Vrátila:

Milovníci a fajnšmekři si přijdou v tomto případě na své. Ochutnáte německý styl v moravském víně. To musíte mít.

Tramín 2016 Petra Mikulici:

Velmi opulentní víno, suché, ale přesto kulaté, s provokativní kořenitou dochutí, která vysuší patro a vybídne k dalšímu napití. Buket vína je poměrně komplexní, jak je noblesnímu tramínu vlastní, plný aroma sušené meruňky, lékořice, hřebíčku a dobromysly.

Rosé Bočky 2016 Honzy Stávka a Petra Hlouška:

Rosé z ročníku 2016, které bylo vyrobené rukou mistra v oboru rosé vín, v sobě nese stopy delší macerace na rmutu, která je znatelná nejen v pozitivní intenzitě barvy, ale také v příjemné struktuře a délce chuti. Vhodné je i k delší archivaci v horizontu 8-10 let.

Cuvée Bernety 2015 Ondřeje Dubase:

Pro někoho neuchopitelné, kalné, světle červené víno. Nekonečný rejstřík vůní, živá, šťavnatá, ovocná chuť, lehkost, ale zároveň obrovská komplexita.

Ryzlink vlašský  2016 Romana Bílka:

Zábavné, usměvavé, mladistvé svým charakterem, ale v hloubce své podstaty elegantní a sofistikované víno. Pro svou kyselinu nepostrádá jiskru, velice svěží. Vlašák s aroma čerstvého ovoce.

Sekt Nicolas Kamila Prokeše:

Jemné dlouhotrvající perlení, ovocnost, elegantně plná suchá chuť, díky delšímu zrání na kvasnicích. Neunaví. Nadchne!

3 000,-