O MLADÝCH VINAŘÍCH / Scroll down for English

Je nás 14, jsme přátelé, vyrábíme víno a ještě nám nebylo 40. Jsme Mladí vinaři.

Do roku 2016 jsme se potkávali různě. Někteří ve škole na Zahradnické fakultě, u vína nebo piva, v našich vinařstvích a sklepech. Spojovala nás vždy vášeň pro to, co děláme – o víně a všem okolo něj jsme se dokázali bavit hodiny. A protože jsme chtěli do našeho světa vtáhnout i další spřízněné duše a dát všemu dění záštitu a jasnější směr, založili jsme spolek Mladí vinaři.

Chceme budovat pozitivní vztah k moravskému a českému vínu u široké veřejnosti. Chceme vám vyprávět, jak víno vzniká a jak se při jeho výrobě bavíme nejdřív ve vinohradě a potom ve sklepě. Co všechno se musí stát před tím, než se víno dostane do lahve a může bavit i vás.

Spojujeme své síly a necháváme rivalitu a konkurenční boj těm, které to baví. My víme, že dobré věci si nekonkurují a víno je tak široký a pestrý obor, že v něm vyniká každý z nás. Věříme, že vzájemná podpora, sdílení know-how, trendů a inspirace vede k vínům s přidanou hodnotou, která je důležitější než samotný produkt. A tuhle přidanou hodnotu chceme přinášet nejen našim zákazníkům, ale také moravskému a českému vinařství obecně.

Hrdě se hlásíme k tradicím Moravy a chceme propagovat Českou republiku jako tradiční vinařský region, který však také umí následovat i udávat nové trendy v oboru.

Víno pro nás nejsou čísla a byznys, ale zážitky a emoce.

Jsme Mladí vinaři a víno je náš život.

——————————————————————————————————————–

Young Winemakers brings together male and female winemakers from the Czech Republic, all of whom are younger than 40.

Wine is our life, our work and our passion. We grow the grapes, make the wine with our own hands, and determine its character. We take the best care of it and promote it both in our own wineries and in other smaller Moravian wineries.

We want to do things differently.

It is up to us to develop our own visions and dreams about how our field might develop, and we are determined to invest our energy as well as the time to make these dreams come true.

We join forces to outdo the competition because we believe that mutual support and sharing know-how, current trends and inspiration leads to creating wines with true added value. This is even more important than the product itself – and also something that we want to give both our customers and the Czech wine industry in general.

We present and support outstanding personalities, young winemakers whose passion is to create exactly such excellent wines.

We proudly profess Moravian traditions and we also want to make the Czech Republic better known as a traditional wine region, one which not only follows new trends in the field but even sets them.

Wine is for us not just numbers and business, but experiences and emotions.

We are the Young Winemakers and wine is our life.

Partneři